Dostupnost vlastnosti pro klasifikace
Pomocí těchto voleb ve Správci vlastností nastavte, které vlastnosti budou dostupné pro které klasifikace.
•V seznamu nalevo označte vlastnosti nebo skupiny.
•Pokud označíte skupinu, nastavení dostupnosti bude přeneseno na všechny vlastnosti této skupiny.
•Vše: Skupiny nebo vlastnosti označené nalevo budou dostupné pro všechny klasifikace prvků projektu.
•Nic: Skupiny nebo vlastnosti označené nalevo nebudou dostupné pro žádné prvky projektu. (Volbu Nic můžete použít pro vlastnosti aktuálního projektu, které nepoužíváte, ale chcete je zachovat pro další fáze projektu, nebo pro jiné projekty, pokud nastavujete např. šablonu).
•Uživatelsky: Vyberte tuto možnost, klikněte na Upravit a vyberte klasifikace, které budou dostupné pro označené vlastnosti nebo skupiny.
Například vlastnost Prvky předpjatého betonu (označená nalevo) bude dostupná pro prvky z klasifikačních skupin napravo.

Nastavení dostupnosti všech položek
1.V okně nastavení dostupnosti klikněte na nadřazenou položku.
2.Pravým tlačítkem otevřete kontextovou nabídku: klikněte na Označit větev.

3.Všechny položky nadřazené větve budou aktivovány.
Vyhledávání prvků: Podle vlastnosti a klasifikace
•Podle hodnoty nebo dostupnosti vlastnosti nebo dle definované/nedefinované hodnoty:
•Podle klasifikace:
–Prvky v konkrétní klasifikační větvi (“je ve větvi”) nebo přímo pod její úrovní (“je přímý potomek”)
–Prvky s konkrétní klasifikací daného klasifikačního systému (“je/není”)
Pomocí tlačítek pro přenos dostupnosti ve Správci vlastností můžete přenést nastavení dostupnosti z jedné vlastnosti nebo skupiny na další:
1.Nalevo označte vlastnost, jejíž nastavení dostupnosti chcete přenést.
2.Klikněte na ikonu “Vybrat”.
3.Označte skupinu nebo vlastnost, na kterou chcete nastavení dostupnosti přenést.
4.Klikněte na ikonu “Vložit”.
Nastavení dostupnosti skupiny (nebo vlastnosti) bude upraveno.
Změny ve správci vlastností
•Po dokončení změn ve Správci vlastností tlačítkem OK změny potvrdíte a zavřete okno. Změny ve Správci vlastností můžete vrátit/obnovit pomocí funkce Zpět/Znovu.
•Pokud ve Správci vlastností upravíte datový typ vlastnosti, všechny prvky projektu s touto vlastností zachovají původní hodnoty, jak jen to je možné. Pokud například u vlastnosti Hořlavý změníte datový typ Pravda/Nepravda na Obecný, hodnota nastavená jako Nepravda zůstane, jak byla, jen se změní na upravovatelný Obecný datový typ.

Datový typ změněný z Pravda/Nepravda na “Obecný”
•Správce klasifikací můžete otevřít přímo z okna Správce vlastností, aniž byste přišli o změny, které jste ve Správci vlastností udělali: klikněte na tlačítko Správce klasifikací.
Ve Správci klasifikací upravte, co potřebujete a tlačítkem OK se vraťte do Správce vlastností. Ve Správci vlastností se změny okamžitě projeví.