Widoczność Osi konstrukcyjnej

Jeśli widoczna jest ich warstwa, osie będą widoczne:

na Rzucie, na wszystkich kondygnacjach: Użyj opcji Pokaż na kondygnacjach w panelu Rzutu w ustawieniach Osi konstrukcyjnych.

GridShowStory.png 

w oknach Przekroju/Elewacji, jeżeli pozwalają na to ustawienia Przekroju lub Elewacji: Użyj opcji Pokaż osie w Panelu Narzędzia Oś w Ustawieniach Przekroju.

Dostępne są dwa zestawy kryteriów filtrowania w przypadku wyświetlania osi na tym Przekroju: Filtrowanie może się odbywać według Kondygnacji i/lub według Nazwy.

GridSection.png 

W oknie 3D i Dokumentach 3D, jeżeli Oś konstrukcyjna ma ustawiony tryb wyświetlania 3D: Użyj opcji Wyświetlaj w Widokach 3D dostępnej w panelu Widoku 3D w Ustawieniach narzędzia Oś.

Grid3DView.png 

W oknach Detali i Obszarów 2D nie będą wyświetlane osie, a tylko ich rozbite widoki.

Domyślnie osie są wyświetlane w 3D tylko jako linie, natomiast nie są wyświetlane w renderingach. Można jednak wybrać wyświetlanie osi konstrukcyjnych jako elementów modelu w 3D, aby były one widoczne w renderingach, łącznie z przekrojem i wykończeniami: w tym celu ustaw odpowiednie opcje w panelu Widoku 3D w Ustawieniach osi konstrukcyjnych.

Grid3DSolid.png