Típusmegfeleltetés IFC importáláshoz

Fájl > Együttműködés > IFC > IFC fordítók

Válasszon importáló fordítót, és nyissa meg a Típusmegfeleltetés beállításkészletet.

Kattintson a párbeszédablakban található IFC típusok megfeleltetése importáláshoz lehetőségre a leképezési meghatározások megnyitásához.

TypeMappingButton.png 

A táblázat segítségével határozza meg, hogyan történjen az importált IFC elemek osztályozása az IFC típus alapján.

Fent („Cél osztályozási rendszer”) válassza ki azt az Archicad osztályozási rendszert, amelynek meghatározásait használni kívánja.

MapIFCTypesImport.png 

Az IFC típus (bal szélső oszlop) és az osztályozás (jobb szélső oszlop) egymáshoz rendelése az itt megadottak szerint történik. A megfeleltetés tovább pontosítható az Előre megadott típus (ha van) és felhasználó által meghatározott típus beállítással.

A „Bármelyik” beállítás azt jelenti, hogy a megfeleltetés során a program nem veszi figyelembe a típusnál választott beállítást az osztályozás hozzárendelésekor, még akkor sem, ha az importált elemhez tartozik ilyen meghatározás.

Video megtekintése