Różne ustawienia elementów bibliotecznych
Otwórz panel w oknie Dokument > Reprezentacja modelu > Opcje reprezentacji modelu.
•Ten panel i jego zawartość zależą od załadowanych bibliotek. (Może być dostępnych kilka paneli, po jednym dla każdej biblioteki w danym projekcie.)
•Obiekty umieszczone w tej specjalnej bibliotece będą wyświetlane globalnie, zgodnie z ustawionymi w tym miejscu Opcjami reprezentacji modelu.
•Opcje będą stosowane tylko do obiektów, których skrypt GDL na to zezwala.
W wersji INT, panel ten wygląda następująco:
Minimalna przestrzeń obiektów
Zaznacz to pole, aby pokazać minimalną przestrzeń obiektów na rzucie kondygnacji, używając obrysu i wypełnienia. Wybierz opcje dla rodzaju linii konturu i pióra oraz dla rodzaju wypełnienia/pióra/tła.
Wypełnienie/obrys minimalnej przestrzenie pokazany jest dla wszystkich obiektów, dla których zdefiniowano parametr minimalnej przestrzeni.
•W przypadku obiektów, w Ustawieniach obiektu użyj parametrów Minimalnej przestrzeni.
Poziom detalu obiektu i lampy
Określ poziom detalu na rzucie:
•Pełny, Średni lub Niski
i w przekroju/elewacji i widokach 3D:
•Pełny, Uproszczony lub Schematyczny
Obiekty i lampy wykorzystują ustawienia poziomu detalu określone tutaj domyślnie (Według ORM). Jeśli dla konkretnego obiektu/lampy ta opcja jest dostępna, można zastąpić poziom detalu w Ustawianiach elementu (użyj opcji Reprezentacji 2D lub 3D)
Zobacz Reprezentacja 2D i 3D obiektów.
Symbole oświetlenia i obiektów HVAC
Wybierz jedną z opcji wyświetlania Symboli na rzucie oświetlenia i obiektów HVAC (np. lampy sufitowej, czujnika dymu, kanału rozprowadzania powietrza) w projekcie.
•Realistyczny
•Elektryczność
•Odwzorowany rzut sufitu
Akcesoria obiektów w 3D
Kliknij przełącznik, aby pokazać lub ukryć tego rodzaju akcesoria w 3D:
•Uchwyty
•Krany
Linia otwarcia obiektów w 3D
•Wybierz uchwyt lub zawias, aby określić kierunek linii otwierania.
•Wybierz typ linii (przerywana, pełna, kropkowana) dla linii otwierania po obu stronach.
Uwaga: Ta opcja jest zależna od skali (zwykle linie otworów nie są w ogóle wyświetlane w przypadku niewielkich skal).
Połączenia instalacji obiektu
Elementy kompatybilne z MEP Designer obejmują połączenia, umożliwiając połączenie z dowolnym obiektem na trasie instalacji.
Za pomocą tego pola można pokazać lub ukryć te połączenia.