Záře (kanál povrchového materiálu Cineware)
Tato stránka umožňuje vytvořit měkkou záři.
Záře je post efekt. Bude zobrazena, pouze pokud je zapnutá záře objektů v nastavení renderu. Viz Záření objektů.
Záře není vidět skrz průhledné objekty ani v odrazech. Zde nastavená záře se nechová jako světlo; ostatní objekty na scéně nebudou září osvětleny, nebudou ani vrhat stíny. Záře je omezena na maximální rozlišení obrázku 4,000 x 4,000 pixelů.
Barva a jas
Viz Nastavení hodnot barvy a jasu.
Vnitřní záření/Vnější záření
Vnitřní záření definuje sílu nad povrchem; vnější záření sílu záření na okrajích.
Poloměr
Poloměr určuje, jak daleko záře (vnitřní nebo vnější) přesahuje přes okraje. Hodnota je renderována relativně ke vzdálenosti objektu od kamery. Čím dále je objekt, tím menší je záře a naopak.
Náhodně
Pokud je tato hodnota nastavena, intenzita záře se v každém snímku animace zvětšuje nebo zmenšuje podle následujícího náhodného vzorce:
0%: Beze změny
100%: Maximální změna
Frekvence
Frekvence udává, jak často se poloměr záře mění. Amplitudu změny záře udává hodnota náhodně.
1Hz: Záře dosáhne nového náhodného tvaru za 1 sekundu
25Hz: Záře má novou hodnotu každý snímek (při 25 fps), což způsobuje blikání
Použít barvu povrchového materiálu
Pokud je tato volba zapnutá, záře je vypočtena na základě barvy povrchového materiálu místo barvy nastavené zde.
Pokud je volba vypnutá, barvy objektu a záře jsou smíšené. Například zelený objekt bude s červenou září vypadat nažloutle.