Połączenia element modelu

ARCHICAD umożliwia utworzenie struktur warstwowych poprzez łączenie poszczególnych elementów modelu.

Istnieje kilka sposobów na łączenie tych elementów:

Automatyczne połączenia w oparciu o priorytet: Kolidujące ze sobą elementy konstrukcji zazwyczaj tworzą prawidłowe przecięcia we wszystkich widokach, w oparciu o priorytety przy przecięciu poszczególnych elementów (lub warstw), zgodnie z ustawieniami Materiałów budowlanych.

Przytnij (użyj dachu lub powłoki aby geometrycznie przyciąć element modelu)

Złącz elementy (aby połączyć Dachy, Powłoki i Kształty z innymi elementami, umożliwiając zastosowanie połączeń w oparciu o priorytet)

Działania na elementach bryłowych (SEO)

Dołącz (pomiędzy jedną lub wieloma ścianami i przegrodą strukturalną)

Wszystkie te funkcje mają wspólną cechę - tworzą one powiązane połączenie pomiędzy dwoma elementami. “Powiązane” oznacza, że mimo że połączone elementy pozostają oddzielnymi elementami, w przypadku zmiany geometrii elementu połączony element automatycznie dopasuje się do zmiany.

Każda funkcja opisana jest szczegółowo w następujących częściach:

Przecięcia elementów

Przytnij elementy do dachu/powłoki

Dołącz ścianę do Przegrody strukturalnej

Działania na elementach bryłowych

Złącz elementy: Dachy, Powłoki, Kształty

Zarządzanie połączeniami elementów