Wstawianie elementów konstrukcyjnych w ARCHICADzie
Używając Palety Narzędzi
Typowy proces tworzenia elementów za pomocą Palety Narzędzi polega na:
1.Wybraniu narzędzia z Palety Narzędzi i otworzeniu okna dialogowego jego ustawień.
2.Domyślne Ustawienia Narzędzia mogą być dostosowywane do bieżących potrzeb. Za pomocą przycisku znajdującego się w górnej części okna dialogowego Ustawienia narzędzia lub z Palety narzędzi można wybrać Ulubiony – uprzednio skonfigurowany element.
Zobacz Ulubione.
3.Do przypisywania parametrów służą panele okna dialogowego Ustawienia (lub Palety Info).
4.W palecie Info możesz wybrać Metodę Geometrii pozwalającą na rysowanie elementów wzdłuż prostej, po łuku, po łamanej, a także na obracanie ich w momencie wstawiania.
5.Narysuj lub wstaw element na rzucie lub w oknie 3D.
Inne sposoby tworzenia elementu
Inne metody tworzenia elementów to:
•Użyj palety Ulubione: kliknij dwukrotnie zachowane ustawienia Ulubionych dla odpowiedniego narzędzia a następnie kliknij aby wstawić element z takimi ustawieniami.
•Użyj Magicznej różdżki, aby utworzyć nowe elementy, które automatycznie dopasują się do kształtu istniejącego elementu (np. można utworzyć dach, który jest dokładnie dopasowany do ścian zewnętrznych).
Zobacz Magiczna Różdżka.
•Tworzenie duplikatów istniejących elementów.
Zobacz Podstawowe działania edycyjne.
•Wykorzystanie RoofMakera oraz TrussMaker z menu Projekt > Dodatki do dachu lub Projekt > Dodatki do projektu .
Zobacz TrussMaker, oraz Utwórz specjalne elementy dachu za pomocą RoofMakera.
Wstawianie elementów na powierzchni Stropów, Dachów, Powłok lub Siatek.
Możesz skorzystać z funkcji Grawitacja aby wstawić Ściany, Słupy, Belki lub Obiekty bezpośrednio na powierzchni istniejącego Stropu, Dachu lub Siatki.
Zobacz Grawitacja.