Objekty lze vkládat pomocí samostatného nástroje: Objekt, Lampa, Dveře, Okno, , Střešní okno, Rohové okno, Konec zdi, Doplněk lehkého obvodového pláště nebo Spoj, Značka, Popiska.
Objekty se také vkládají prostřednictvím doplňků, například RoofMaker a TrussMaker.
Viz Nastavení knihovních prvků.
Při otevření projektu program automaticky provede kontrolu, aby zajistil, že všechny potřebné knihovny a knihovní prvky jsou aktuální a dostupné. Pokud se objeví jakékoliv problémy, informace o nich budou zobrazeny v Centru akcí nebo ve Správci knihoven.
Viz Řešení problémů s knihovnami.
Většinu potřebných objektů najdete ve své knihovně projektu nebo v knihovních balících. Objekty jsou uspořádány do složek a dílčích složek, abyste mohli snadno najít to, co potřebujete.
Viz také Nastavení výchozího jazyka a lokalizovaných nastavení objektů (pracovní postup pro nový projekt).
Chcete-li otevřít soubor objektu:
Soubor > Knihovny a objekty > Otevřít objekt
Chcete-li vytvořit nový objekt:
Soubor > Knihovny a objekty > Nový objekt
Objekty můžete také vytvářet graficky nakreslením sady prvků a jejich uložením jako souboru objektu.