Archív tervek

Az Archívként elmentett dokumentumok tartalmazzák a könyvtári elemeiket (mint Könyvtárkonténer fájl, .lcf kiterjesztéssel) és a projektben található tulajdonságokat. Az Archív formátum használata akkor javasolt, ha a terv lehelyezett elemei által hivatkozott összes fájlt el kívánja menteni.

Az Archív fájlformátum használata akkor javasolt, ha:

Egy tervet egy másik számítógépre helyez át

Eltárol egy befejezett tervet

Az Archív beállítások párbeszédablakban további elemeket jelölhet ki és adhat hozzá az Archív fájlhoz (lásd lent).

Terv mentése archív formátumban

1.Használja a Fájl > Mentés mint parancsot.

2.A megjelenő Mentés párbeszédpanelen válassza a Archív terv (*.pla) formátumot a Formátum legördülő listában.

3.Kattintson a Beállítások gombra az Archív beállítások párbeszédablak eléréséhez:

ArchiveOptions.png 

Háttérképek mentése (ha be vannak töltve a Fényképezés beállítások Háttér panelén)

Az alábbi három jelölőnégyzet segítségével (a tervben található könyvtári elemeken túl) további betöltött könyvtári elemek adhatók hozzá az Archív fájlhoz.

Minden elem mentése innen

Kedvencek: A terv kedvencei között szereplő összes könyvtári elem mentése (így a Kedvencek használatakor elkerülhetők a hiányzó tárgyak)

Helyi könyvtárak: Az összes betöltött könyvtár összes elemének mentése

Kapcsolt textúrák mentése

Betöltött könyvtárak tulajdonságainak mentése

 Tartalmazza az összes rajzot: Ez az opció tartalmazza valamennyi fólián elhelyezett rajzot, még azokat is, amelyeknél NINCS bejelölve a „Tárold a rajzot a terv fájlban” a Rajz beállításai párbeszédablakban.

 Beágyazott modulok és Xrefek megtörése

Lásd Beágyazott modulok (Modulkezelő).

Fájl tömörítése

Lásd Fájlok tömörítése.

Video megtekintése

Fontos megjegyzés az archív tervekkel kapcsolatban:

Amennyiben az archív mentéskor könyvtári elemek hiányoznak a tervből, akkor azok az archív dokumentumban sem fognak szerepelni.

Ha a Könyvtárkezelő segítségével egy .pla fájlt ad hozzá a csatolt könyvtárak mappához, akkor ügyeljen arra, hogy konkrétan magát a .pla fájlt és ne a .pla fájlt tartalmazó mappát adja hozzá. Máskülönben a .pla fájlban található elemek nem kerülnek beolvasásra.

Lásd Könyvtárkezelő.

A nagyobb tárolt adatmennyiség miatt az archív fájlok mérete valamelyest nagyobb, mint a hozzájuk tartozó terv-fájlé.

Az archív fájl tartalmazza a tervben használt betűtípusokra vonatkozó információkat, azonban magukat a betűtípusokat nem. Ezért, ha az eredetivel megegyező szöveges megjelenítést kíván elérni, a megfelelő betűtípusokat az új számítógépre is telepítenie kell.

Az Archív fájl nem tartalmazza a Kiegészítőket. Ha tehát a terv olyan elemeket is tartalmaz, amelyek Kiegészítőkre támaszkodnak, ezeknek az elemeknek egyes funkciói vagy viselkedési módjai nem lesznek elérhetők, ha az adott Kiegészítő nincs jelen.

Archív tervfájl megnyitása

Alkalmazza az alábbiak egyikét:

A Fájl > Megnyitás > Megnyitás paranccsal keresse meg az archív tervet (PLA)

Az Archicad indítása párbeszédpanel vagy a kezdőképernyő segítségével keresse meg az archív tervet

Alapértelmezés szerint, archív terv megnyitásakor a következő párbeszédablak nyílik meg:

OpenArchive.png 

Válasszon egyet az alábbi három lehetőség közül:

Olvassa az elemeket közvetlenül az archív fájlból (ALAPÉRTELMEZÉS): a könyvtári elemek nem kerülnek kibontásra az archív fájlból. Lehetőség van arra, hogy tárgyakat helyezzen el az archív fájlban, azonban maguk a könyvtári elemek nem szerkeszthetők (ellentétben az .lcf fájlban lévő elemekkel). Ez a lista elrendezésekre is érvényes. Ezzel a módszerrel nagy lemezterületet takaríthat meg, de a módosítási lehetőségek korlátozottak.

Az elemek kibontása egy könyvtárba: a tervhez szükséges külső könyvtári elemeket kibontja az Archívból és egy Ön által megnevezett mappába helyezi őket. Ez a megoldás abban az esetben javasolt, ha módosítania kell a Terv Tárgyait. (A beágyazott könyvtárba nem bonthatók ki tárgyak.)

Válasszon könyvtárat: a tervvel elmentett könyvtári elemek kibontása helyett megjelölhet egy mappát, amely a szükséges elemeket tárolja. Ez a megoldás javasolt, ha a Terv tárgyait legutóbbi verziójukkal kívánja frissíteni.

Az Archív fájl megnyitása párbeszédpanel átugrásához jelölje be az Olvassa az elemeket közvetlenül az archív fájlból lehetőséget az Archicad indítása párbeszédpanel Beállítások legördülő menüjében. Így, amikor megnyit egy archív tervet a indítópanelen, a program automatikusan, felhasználói beavatkozás nélkül beolvassa a könyvtári elemeket a terv betöltésekor.

Ha tájékozódni szeretne a könyvtárakkal kapcsolatos esetleges problémákról, jelölje be a Könyvtárak elemet a Műveletközpontban (Fájl > Infó > Műveletközpont)

Kapcsolódó témák

Korábbi verziójú vagy archív tervek megnyitása: könyvtári elemek kezelése

Műveletközpont