Wprowadzenie do BIMcloud

BIMcloud GRAPHISOFT to odpowiedź na zapotrzebowanie, jakie pojawiło się w branży – pozwala zespołom pracować zdalnie nad projektem i zarządzać dużymi plikami. Umożliwia również pracę offline, z dowolnego miejsca, aby członkowie zespołu mogli zalogować się i pracować niemal wszędzie. Wszystkie dane projektowe, które można zaimportować do ARCHICADa mogą zostać przekazane przez BIMcloud GRAPHISOFT.

Przy wykorzystaniu Serwera BIM na bardzo dużą skalę, architekci napotykają czasem problemy ograniczonej dostępności modeli i trudności związane ze sprawnym zarządzaniem pracą, które rozwiązuje BIMcloud. BIMcloud GRAPHISOFT to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające zespołową pracę na modelu firmom korzystającym z trybu Teamwork w ARCHICADzie.

Technologia Delta Server™ ogranicza do minimum ruch w sieci umożliwiając niezawodną wymianę danych zarówno w otoczeniu biurowym jak i przez Internet. W trybie Teamwork, długi czas oczekiwania na synchronizację z serwerem to już przeszłość: członkowie zespołów mogą pracować na modelach BIM w czasie rzeczywistym przy użyciu standardowych łączy internetowych z dowolnego miejsca na świecie.

Wydajna architektura systemu BIMcloud zapewnią stałą integralność projektów BIM. Wszystkie błędy danych związane z nieprawidłowym działaniem komponentów są blokowane, zapewniając integralność projektu w sieci.

BIMcloud został zaprojektowany dla architektów (a nie informatyków) – musi zatem działać w standardowej konfiguracji biurowej poprzez dowolną standardową sieć informatyczną.

BIMcloud umożliwia pracę online i offline: jeśli ARCHICAD utraci połączenie z serwerem, użytkownicy mogą kontynuować pracę na zarezerwowanych elementach. Po ponownym nawiązaniu połączenia, użytkownicy będą mogli wysłać i odebrać zmiany wprowadzone przez innych użytkowników.

Wbudowana funkcja przesyłania wiadomości poprawia komunikację pomiędzy użytkownikami poprzez umieszczanie wiadomości w odpowiednim kontekście: wystarczy zaznaczyć dowolny element (elementy), dopisać komentarz i wysłać do innego użytkownika. Wyskakujące okienko poinformuje użytkownika o otrzymanej wiadomości. Po otwarciu wiadomości, może on przybliżyć element i odczytać wiadomość we właściwym kontekście.

Funkcje umożliwiają administratorowi pracującemu w Menedżerze korzystającym z przeglądarki określić różne zestawy uprawnień dla użytkowników projektu Teamwork i przypisywać je odpowiednio do zakresu zadań. W prosty sposób można ograniczyć uprawnienia poszczególnych użytkowników, aby zapobiec niezamierzonym błędom i zmianom w projekcie. Każdy użytkownik może mieć przypisaną inną funkcję w poszczególnych projektach - dopasowując do jego zakresu zadań w danym projekcie. Można także utworzyć funkcję pozwalającą wyłącznie na podgląd, dzięki czemu można udostępniać projekt osobom, które nie powinny wprowadzać w nim żadnych zmian.

BIMcloud odpowiada na potrzeby dużych, międzynarodowych firm obsługujących jednocześnie wiele dużych projektów. Dzięki rozwiniętym funkcjom i zaawansowanym narzędziom do zarządzania, BIMcloud może rozdzielić projekty na komputery połączone w Serwerze BIMcloud przy użyciu jednego punktu dostępu dla całego systemu.

Tematy omówione w tym rozdziale:

Główne funkcje BIMcloud

BIMcloud a BIMcloud Basic: Różnice funkcji